توضیح کامل درباره شیشه لمینت و سکوریت | پرشین بالکن

شرکت مهندسی پرشین بالکن

شرکت مهندسی پرشین بالکن تخصصی ترین شرکت تولید و نصب شیشه های بالکن با هزاران پروژه در سرتاسر کشور.

تماس با ما

شما اینجایید

  • 53

  • 1401/01/22

  • 0

توضیح کامل درباره شیشه لمینت و سکوریت

توضیح کامل درباره شیشه لمینت و سکوریت

دسته های مربوط:

امروزه در شیشه های بالکن به دلیل استفاده از شیشه در این محصول،انتخاب و نوع شیشه استفاده شده در شیشه بالکنی بسیار مهم میباشد در این مقاله کوتاه که توسط تیم تخصصی پرشین بالکن تهیه شده است به توضیح کامل شیشه لمینت و تفاوت آن با شیشه های سکوریت و معمولی میپردازیم.از نظر نوع کاربرد در ساختمان سازی شیشه ها در دسته های مختلفی قرار میگیرند،امنیت که فاکتور بسیار مهمی میباشد ،روشنایی فضای محیط خانه،زیبایی،مقاومت شیشه ها در برابر ضربات و فشارهای ناگهانی از دلایل مهم انتخاب درست نوع شیشه میباشد.

نحوه ساخت شیشه لمینت

در صنعت ساختمان سازی شیشه لمینت بسیار پرکاربرد میباشد،نحوه ساخت این نوع شیشه به این صورت میباشد که با پرس کردن چند لایه شیشه که جنس این شیشه های پرس شده میتواند از نوع سکوریت باشد که باعث افزایش مقاومت و ایمنی بیشتر آن میشود و طلق pvb شیشه لمینت ساخته میشود البته ورق های مورد استفاده در ساخت شیشه های لمینت میتواند از نوع شیشه های عادی،سکوریت،رنگی و ... باشد.

در واقع استفاده از طلق های pvb که چسبندگی بسیار زیادی دارد به این دلیل است که پس از شکستن شیشه، این تکه های شکسته شده به طلق بچسبند تا به طور کامل فرو نریزد مانند شکستگی شیشه جلو ماشین که به صورت سرتاسری ترک میخورد و شیشه شکسته شده به هم دیگر میچسبند،این ویژگی باعث جلوگیری آسیب جانی و مالی به اشخاص شود.

شیشه های لمنیت مزایای بسیار زیادی دارند که شامل کاهش آلودگی صوتی محیط به دلیل چسبیده شدن چندین لایه شیشه به هم دیگر،عایق حرارتی که باعث جلوگیری ورود هوای سرد یا گرم به داخل فضای مورد نظر و ایمنی بالا اشاره کرد.

از شیشه های لمینت در مکان های مختلفی مانند بالکن شیشه ای، نرده های شیشه ای،سقف شیشه ای،نمای شیشه ای و شیشه جلو ماشین میتوان استفاده کرد

شیشه های سکوریت.

اغلب در شیشه های بالکن از شیشه های سکوریت استفاده میشود که به دلیل نشکن بودن از شیشه های بسیار پر طرفدار و پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی میباشد،با کلیک بر روی این لینک میتوانید به مقاله کاملی که توسط تیم تخصصی پرشین بالکن تهیه شده است اطلاعات کاملی در رابطه با شیشه سکوریت به دست آورید.

پس تا به اینجای مقاله متوجه شدیم که شیشه های لمینت و شیشه های سکوریت در نحوه ساخت بسیار متفاوت تر از شیشه های معمولی میباشد در واقع شیشه های معمولی در شکننده‌ ترین حالت میباشند که با عملیات حرارتی و اضافه کردن لایه های محافظ به مدل های دیگر تبدیل می شوند. شیشه های معمولی به دو صورت فلوت یا سوپر کلیر تولید می‌شود. شیشه های فلوت که به شیشه های سبز معروف میباشند به دلیل وجود ناخالصی های زیادی که دارند از درجه شفافیت کمتری برخوردار هستند. به همین علت به شیشه سبز نیز معروف هستند.

شیشه های سوپر کلیر که از از لحاظ کیفیت از شیش های سبز در شرایط بهتری قرار دارند و از درجه ناخالصی و موج کمتری نسبت به شیشه‌های فلوت برخوردار هستند. همچنین از لحاظ کیفی نسبت به شیشه های فلوت از درجه بالاتری برخوردار است به همین دلیل شیشه دارای رنگ سبز کمتری می‌باشد و شفافیت بیشتری دارد.

تفاوت شیشه لمینت و شیشه سکوریت در چیست؟

شیشه های سکوریت و شیشه های لمینت هر دو دارای شباهت و تفاوت های مختلفی هستند.

که به صورت جداگانه به توضیح هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

تفاوت های این دو مدل شیشه در ضخامت،ایمنی،قیمت،نوع شکستن خلاصه میشود.

ضخامت

شیشه لمینت به دلیل استفاده از طلق pvb در ساخت آن از ضخامت بیشتری نسبت به شیشه سکوریت برخوردار است

ایمنی

در بخش ایمنی میتوان گفت که شیشه لمینت از لحاظ ایمنی و مقاوت به دلیل این که از لایه های مختلفی تشکیل شده،نسبت به شیشه سکوریت ایمنی بیشتری دارد،البته ذکر این نکته ضروری میباشد که اگر ساخت شیشه لمینت از شیشه عادی استفاده شده باشد ایمنی آن به نسبت پایین تر از شیشه سکوریت است ولی اگر در ساخت شیشه لمینت از شیشه سکوریت استفاده شده باشد به دلیل چسبیدن دو یا چند لایه به هم دیگر ایمنی آن به نسبت شیشه سکوریت عادی بسیار بیشتر خواهد بود.

نوع شکستن

اصلی ترین تفاوتی که بین این دو مدل شیشه وجود دارد در نوع شکستن آن هاست. شیشه های لمینت به دلیل چسبیدن چندین لایه شیشه به یکدیگر هنگام شکستن به هیچ عنوان فرو نمیریزند ولی شیشه های سکوریت با این که مقاوت بسیار بالایی در برابر فشارهای گوناگونی دارند بعد از شکستن فرو میریزند و به قطعات درشت و خرد شده تبدیل میشود که هیچ گونه برندگی مانند شیشه های عادی ندارد و همین امر باعث در امان ماندن جان افراد در هنگام شکستن این دو مدل شیشه میشود.

شباهت های لمینت و سکوریت در چیست؟

و اما این دو مدل از شیشه های پر طرفدار در صنعت ساختمان از شباهت هایی با هم دیگر برخوردار هستند که در ادامه با یک توضیح مختصر در رابطه با این شباهت ها با ما همراه باشید یکی از این شباهت هایی که این دو مدل دارند شفافیت میباشد که هیچ گونه فرقی با یکدیگر ندارند مگر اینکه در ساخت شیشه لمینت طلق میانی رنگی یا مات استفاده شود که شیشه لمینت حالت رنگی و یا مات میگیرد و از شفافیت آن کاسته میشود.

در هر دو این مدل قابلیت برش مجدد وجود ندارد و مانند شیشه های معمولی از این امکان کاربردی برخوردار نیستند و باید قبل از برش به طور دقیق و صحیح اندازه گیری شوند.

از لحاظ وزن هم به دلیل ضخامت های یکسانی که دارند هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند.

نتیجه گیری

اگر برای شما امنیت اهمیت بالایی دارد، شیشه ی لمینت را انتخاب کنید. این شیشه ها برای مکان های های تجاری بسیار مفید میباشد. به دلیل استفاده از لایه اضافی وینیل یا پلاستیک بین پانل ها مانعی ایجاد می‌کند که مقاومت شیشه را بسیار بالا میبرد و صدمات جلوگیری میکند، بنابراین این مدل میتواند برای مکان کسب و کار شما گزینه بسیار مناسبی باشد. اگر شما به دنبال شیشه ای امن برای داخل ساختمان هستید، شیشه سکوریت گزینه بسیار مناسبی است. شیشه سکوریت به دلیل شفاف بودن برای داخل خانه بسیار مناسب می‌باشد.

شیشه لمینت و شیشه سکوریت از مدل های بسیار پر طرفدار در صنعت ساختمان سازی هستند که به دلیل امنیت و مقاومت بسیار بالای آن ها در جاهای مختلفی مانند شیشه بالکن،نرده یا حفاظ شیشه ای،پارتیشن بندی،آسمان خراش ها و جاهای بسیار مختلفی قابلیت استفاده دارند.

اما مهم ترین تفاوت های آن ها در میزان ضریب امنیتی آن ها میباشد که مقدار این ضریب امنیتی به نحوه تولید آن مربوط میباشد.

امیدواریم با خواندن این مقاله کامل که توسط تیم تخصصی پرشین بالکن تهیه شده است جواب سوالات خود را دریافت کرده باشید.

شرکت مهندسی پرشین بالکن با ده سال سابقه و انجام بیش از هزار پروژه در سرتاسر کشور از متخصصین برجسته تولید و نصب انواع شیشه بالکن در ایران میباشد.

جهت هرگونه سوال و مشاوره میتوانید با مشاوران ما در تماس باشید تا در اسرع وقت پاسخ گوی سوالات شما عزیزان باشیم.

"ارسال نظر"

پاسخ به

پیام ها برای دفعات بعدی ذخیره میشوند

ارتباط مطمئن تر در واتساپ

تماس با کارشناس

0912 204 6802

اینستاگرام واتساپ